ČP36 Modřice 27.1. 2018

K prvnímu velkému turnaji nové sezóny jsme zajížděli do nedalekých Modřic. Dragons Modřice se rozhodly pořádat kvartál vůbec poprvé, za což jsme strašně rádi. Turnaj se uskutečnil v modřickém hotelu Gregor.

Turnaj se poprvé hrál podle nového hracího systému, který vytvořil hráč týmu BHK IQ Boskovice, Dominik Fiala, kterého to stálo hodně práce,nervů a úsilí, k tomu můžeme říct jen klobouk dolů, Domo, turnaj totiž proběhl bez jakýchkoliv komplikací.

Turnaje se zúčastnilo 99 hráčů a hráček z celé ČR. (Jmenovitě z týmů: BHL Žďár nad Sázavou, Židlochovice, BHC TJ Sokol Bohumín, BHC Dobrá,WIP Reklama Dobrá Voda, Gunners Břeclav,BHK Ice Queen Boskovice,Šprtmejkři Ostrava, THE Orel Bohunice, Telč, BHC StarColor Most, Fluke Kohoutovice ,PRAGUE NHL,SHL Brno a samozřejmě BHC Dragons Modřice). Z našeho týmu se turnaje zúčastnili hráči z odlišnými ambicemi : nezkušení mladíci, kteří přijeli nabrat velkou porci zkušeností na jejich první velký turnaj, Martin Malinkovič a Antonín Baránek, pak lehce zkušenější Michal Šálek , Richard Pantůček a Roman Martinka, dále se turnaje zúčastnili 2 nevyzpytatelní talenti Jan Doležal a Erik Stohanzl. A nakonec zkušení hráči: Andrej Fiala, Jan Kocáb, Matouš Loučka, Laďa Šustáček a Simon Kaňa, pro nějž to byl první velký turnaj v kategorii mužů. Turnaje se zúčastnili ještě 2 naši prvoligoví hráči reprezentující jiné kluby v kategorii jednotlivců : Vojtěch Brauner a Patrik Tirpák.

Hlavní slovo na začátku turnaje měla „Legenda“ šprtce, pan MUDr. Jiří Ventruba CSc., který patří mezi hlavní zakladatele šprtce. Nyní se věnuje politice, v Modřicích je místostarostou a v posledních volbách do poslanecké sněmovny byl zvolen voliči a stal se poslancem. Tato ikona šprtce nám slíbila lepší zítřky, ve které rádi budeme věřit.

Teď již k samotnému turnaji.

Náš nejmladší hráč Tonda Baránek skončil na 97.místě , připsal si 1 výhru a dostal velikou motivaci pokračovat v tréninku i nadále. Nejzkušenějšímu z našich mladších žáků,Míšovi Šálkovi, se turnaj moc nevydařil, a tak skončil s 1 výhrou a 1 remízou na 93.místě.  Náš nejlepší mladší žák na turnaji byl Martin Malinkovič, kterému chyběla 1 výhra k ocenění nejlepšího mladšího žáka turnaje, celkově obsadil 87.místo.

Nejlepší mladší žák turnaje: Aleš Padělek (BHC TJ Sokol Bohumín)

O místo za Martinem skončil  88. Ríša Pantůček , který sice zapadá již do kategorie starších žáků, ale proti svým konkurentům má velkou nevýhodu v délce hraní šprtce. V kategorii starších žáků jsme si dělali zálusk na ocenění nejlepšího staršího žáka turnaje. Mělo se rozhodovat mezi Stohanzlem a Doležalem, ale…  Honza Doležal dlouho nehrál a vyšel tak z herní praxe, nakonec se musel spokojit „pouze“ se s 68. místem. To mělo znamenat lehkou cestu  pro Stohanzla, ale nastal další velký zádrhel. Roman Martinka, který před tímto turnajem vždy okupoval posledních 10 míst na každém turnaji, se vyhecoval a v posledním kole dokonce hrál o nejlepšího žáka. Bohužel pro něj jen remizoval, a tak si na první pohár bude muset ještě chvíli počkat, ve starších žácích obsadil 3.místo, celkově skončil 54. Se stejným bodovým ziskem skončil na 40.místě Erik Stohanzl , který skončil před Romanem díky větší síle svých soupeřů na turnaji. Erik zahrál fantasticky! Dokázal například remizovat s Mistrem ČR mužů z roku 2016, Jiřím Nakládalem, 2:2.

Nejlepší starší žák turnaje: Erik Stohanzl (Gunners Břeclav)

Nejlepší junior turnaje: Jiří Dohnal (BHC Dobrá)

Nejlepší žena turnaje: Petra Zajíčková (BHK Ice Queen Boskovice)

Z našich mužů svůj průměr zahráli Laďa Šustáček a Andrej Fiala. Laďa skončil 44. , Andrej  47., pro kterého to bylo krásné umístění, jelikož šprtec dlouho nehrál. Do TOP 30 se dostali 3 hráči našeho týmu. Na 26.místě skončil Jan Kocáb, který nám všem ukazuje, že na to má, když se mu chce. Svůj první turnaj v dospělácké kategorii se celkem povedl Simonu Kaňovi, který na turnaji ani jednou neprohrál (3-4-0), celkově obsadil fantastické 18.místo.  Ovšem největšího úspěchu své kariéry dosáhl Matouš Loučka, stejně jako Simon nepoznal hořkost porážky a s bilancí 4-3-0 skončil na bombastickém 10.místě. Jen tak dál,Matouši! Hodně velká motivace pro Matouše do další práce.

Obdivuhodná forma v jednotlivcích od týmu BHK Ice Queen Boskovice pokračuje!

TOP 5 turnaje:

1. VONDÁL Vít BHK Ice Queen Boskovice
2. FRANKL Jaroslav BHC Dragons Modřice
3. HENYCH Petr BHC StarColor Most
4. DAVID Jakub BHK Ice Queen Boskovice
5. FERUGA Bohumil BHK Ice Queen Boskovice

Gratulujeme všem 🙂