Informace o nás

  • Klubové barvy: bílá, černá
  • Zástupci klubu: Mgr. Jan Kocáb, Simon Kaňa
  • E-mail: gunnersbreclav@seznam.cz
  • Největší týmové úspěchy: MISTŘI 2.ligy 2016 (Kaňa,Loučka,Šustáček,Kocáb,Krmíček)
  • Významní hráči současnosti / minulosti:Simon Kaňa,Matouš Loučka,Matěj Krmíček,Jan Kocáb,Ladislav Šustáček,Andrej Fiala / Jan Pekkala
  • Oficiální založení klubu: 9.5. 2014
  • Naše sídlo: Školní klub při ZŠ Slovácké
  • Hlavní sponzoři: Město Břeclav, Alcaplast s.r.o.

V Břeclavi se šprtec hraje po dlouhou dobu na ZŠ Slovácké pod vedením Mgr. Jana Kocába. Kolem roku 2012 se zde začala tvořit mimořádná generace (Kaňa,Loučka,Pekkala,Fiala Andrej), která začala něco neuvěřitelného. Poprvé a zároveň podruhé v historii celého břeclavského šprtce se dokázali kvalifikovat na celorepublikové finále ligy škol, tohle byl první úspěch pro břeclavský šprtec.  Od roku 2014 se v Břeclavi přestal hrát šprtec jen pro zábavu. Tuto čtveřici přestalo bavit hrát jen pro radost soutěže jednotlivců pod názvem školy, a tak se rozhodli pro založení klubu , který nese svůj název až do nynějška. Název Gunners Břeclav vznikl tak nějak ze dvou důvodů: 1.) Gunners = v překladu kanonýři , tudíž ofenzivní hráči, kteří rádi dávají góly, 2.) Jeden nejmenovaný hráč z této čtveřice má určitou slabost pro fotbalový klub Arsenal (přezdívka Gooners) , a tak i toto kritérium rozhodlo pro toto pojmenování, samozřejmě jsme potřebovali svolení našeho vedoucího Jana Kocába, který s tím neměl sebemenší problém.

Již zmiňovaná čtveřice se rozhodla v Břeclavi založit interní ligu.  Tím jsme začali získávat větší zkušenosti díky těžkým zápasům v naší interní lize. A úspěchy začaly přicházet Simon Kaňa a Jan Pekkala začali sbírat ocenění za nejlepší žáky turnajů. Na naše 1. MČR jednotlivců se ale kvalifikovala jiná dvojice a to Loučka s Fialou. Po tomto MČR jsme začali objíždět turnaje po celé republice ve větším počtu,abychom se dostali ve více lidech na MČR. V roce 2015 Andrej Fiala vyhrál ČP v juniorech před Simonem Kaňou a Matouš Loučkou. Jan Pekkala se dostal na MČR ve starších žácích. Ve fantastické atmosféře se stal naším prvním mistrem ČR Simon Kaňa. Druhou placku získal Jan Pekkala za 3.místo ve starších žácích. Od tohoto roku z MČR odvážíme vždycky 2 placky. Celkově 2x 1.místo (Kaňa 2015 junioři, Krmíček 2017 st.žáci) , 2x 2.místo (Krmíček 2016 st.žáci , Kaňa 2017 junioři) a 2x 3.místo (Pekkala 2015 st.žáci, Kaňa 2016 junioři).  O více našich úspěších se dozvíte v sekci naše úspěchy.

Největší metou, které jsme v jednotlivcích dosáhli bylo MS 2016, konané v Mostě. Simon Kaňa reprezentoval ČR , Jan Pekkala Finsko. V táhlovém hokeji skončil překvapivě na 3.místě Simon, v air hokeji zase skončil 3. Pekky . Naprostým vrcholem bylo finále MS ve šprtci, dva nejlepší hráči z celého světa do 18 let patří našemu klubu!!! Fantazie. Titul bral papírově outsider Pekkala, s druhým místem se musel spokojit Kaňa.

Simon Kaňa nominován do reprezentace i pro rok 2018.  O medaile bude v kategorii do 18 let bojovat ve slovenské Senici.

Ve družstvech jsme dosáhli úspěchu, ve který jsme ani nedoufali.Posílení o Laďu Šustáčka jsme se hned v naší druhé sezóně ve 2.lize stali jejími vítězi, tím pádem jsme si vybojovali i postup do 1.ligy. Kde máme za sebou zatím první sezónu, ve které jsme skončili na posledním místě bez bodů. V příští sezóně už chceme bodovat.

V práci s mládeží se pereme o špici s Mostem. Pro rozvoj mládeže a naši budoucnost děláme všechno. V roce 2017 jsme pořádali historicky první soustředění pro mládež.

Kromě šprtce se zúčastňujeme i soutěží v air hokeji a táhlovém hokeji , v obou soutěžích dosahujeme taky úspěchů,ale kdybychom měli všechno vypsat, tak by vás to už nebavilo 😀 hlavní úspěchy budou v sekci naše úspěchy.