Vojta Brauner

Rozhovor poskytnut den po ČP36 v Mostě. 5.11. 2017

Ahoj Vojto,je mi ctí s tebou udělat rozhovor pro naše fanoušky. Nejdříve se trošku představ.

Ahoj, já jsem Vojta Brauner, šprtec hraji zhruba 4,5 roku. Začal jsem hrát za Kohoutovice a teď mám příležitost hrát 1. ligu za Břeclav.

Včera ses zúčastnil posledního turnaje této sezóny,který se konal v Mostě,jak hodnotíš svůj výkon?

Byl to průměrný výkon- nic extra, ale žadný propadák. O tom svědčí i moje postavení v tabulce. Byl jsem přesně v půlce startovního pole. 

 

I díky výsledku z Mostu sis vybojoval svoji první účast na MČR, co to pro tebe znamená?

Je to super pocit, říct si, že jedu na Mistrovství ČR. Tři týdny, které do něj zbývají budu intenzivně trénovat. Sním o umístění na bedně, ale bude to těžké.

Takže…  Koho bereš za svého největšího konkurenta na MČR?

Tak měl by to asi být Patrik Tirpák, protože jsme oba z Kohoutovic. Ale Patrikovi „Rikymu“ zároveň přeji co nrjlepší výsledek, takže jako největšího konkurenta považuji Matěje Krmíčka.

Takže hlavní cíl bedna? Nebo máš i přesné umístění, kterého bys chtěl dosáhnout? Třeba až na příčky nejvyšší?

To byl byl samozřejmě bonus, ale na to vůbec nemyslím. Bedna je pro mě cíl, kterého bych velmi rád dosáhl. Když se dostanu na třetí místo, vůbec nebudu litovat, že jsem třeba nevyhrál. Ale i to je hodně vysoko, zvlášť když jsem na MČR ještě nebyl.

Skromnost ti nikdy nechyběla 😊

Tak od jednotlivců k družstvům, máš za sebou první sezónu v první lize,jak ji hodnotíš ?

Z individuálního hlediska skvělá. Jsem velmi vděčný Břeclavi, za to, že mi dala příležitost zahrát si v každém kole minimálně čtyřikrát a v posledním kole v Praze dokonce v základu. A z týmového hlediska dobrá. Sice jsme nebodovali, ale rozhodně to nebylo daleko a příští sezonu určitě zabodujeme.

Jaká je v Břeclavi parta?

Partu v Břeclavi hodnotím velmi kladně. Všichni se spolu baví ať už se znají 4 roky nebo teprve první sezonu. V „kabině“ je to zkrátka parádní. Před zápasy 1. ligy se vždycky na borce těším.

.Kdybys měl každého svého spoluhráče popsat jedním slovem,jaká by to byla slova?

Hop: zkušenost
Simon: kvalita
Matouš: vyváženost
Matěj: střelec
Honza: dravost
Pan Kocáb: obětavost
Laďa: opatrnost

Jak bys popsal svůj herní projev?

Snažím se hrát opatrně, obránci na svých místech, najíždím do střel. Když se hráč jako já bude snažit zahrát si s prvoligovými hráči přestřelku, dopadne to špatně. Tito hráči umí dát gól ze spousty situací a tak s nimi raději hraji defenzivnější partii.

Kdo je tvůj vzor,jestli nějaký máš?

Nemám žádného hráče, kterého bych pokládal za svůj vzor. Samozřejmě si občas řeknu: tohle bych chtěl umět zahrát jako Kuba David, Martin Kučera nebo i Matěj Krmíček. Ale když jsem byl trochu menší a pozdravil mě Simon Kaňa, byl jsem pyšný, že si mě pamatuje tak dobrý hráč jako on. Takže Simon je asi mému vzoru nejblíž.

Děkuji za příjemný rozhovor, přeji ti Vojto,hodně štěstí, ať se ti daří nejen na MČR,ale i dalších krocích tvé nadějné kariéry 🙂

Taky děkuji.