11.2. Boskovice 1.liga

11.2. jsme se vydali na vůbec naše první kolo 1.ligy družstev ČR. Los nám na začátek nadělil domácí Boskovice,loni 3.nejlepší tým v 1.lize, a Modřice. Takže kolo ryze moravské. Do Boskovic jsme se vydali v téměř kompletním složení. Odchovanci: kapitán Simon Kaňa,nehrající kapitán Jan Kocáb,Matouš Loučka a dvě mladé pušky Jan Doležal a Matěj Krmíček. Z posil do 1.kola nastoupili zkušený Jaromír ,,Hoper“ Skokan a mladičký talent Vojtěch Brauner (oba z Kohoutovic) . A hráč SHL BRNO,který s námi hraje už druhým rokem a pomohl nám k vítězství ve druholigovém poháru- Laďa Šustáček. Z pracovních důvodů se nemohl zúčastnit Jaromír Šlancar.

 

Přeseda klubu a zároveň nehrající kapitán, Jan Kocáb, uvedl klub v tom nejlepším světle.A to se ani nezačalo hrát. Oba soupeři dostali jako dar vína domácí výroby právě od předsedy. Teď už to bylo jen nás,jak se budeme prezentovat na stolech.

 

Hned na úvod nás čekal nebezpečný domácí tým,který má letos ambice minimálně na obhajobu 3. místa z minulého roku. Věděli jsme,že nás nečeká vůbec nic lehkého.

V 1. směně nešlo ani o soupeře,kteří by nám dělali problémy,byla to naše tréma a u většiny nezkušenost,ale i přes tyto překážky se tato směna vyvíjela docela slibně pro náš tým. Nakonec jsme po této směně prohrávali 1:3 . Jedinou výhru si připsal kapitán Kaňa 2:1 nad Procházkou Josefem. Hoper plichtil s Vyoralem 1:1. Ve dvou slibně rozehraných zápasech rozhodli zkušenosti. Krmíček podlehl 2:3 Davidovi, Šustáček 1:2 Ferugovi. Loučka prohrál s Vondálem 3:6,taktéž vyrovnaný zápas,který se rozhodl až ve 3.třetině.

Ve 2.směně se nikdo nepřidal ke kapitánovi Kaňovi s výhrou. Skokan a Šustáček si připsali cenné remízy (Hop 2:2 s Davidem a Šusťa 4:4 s Ošlejškem,bohužel Laďovi v tomto zápase chybělo štěstí)  Kaňa,Krmíček a Loučka své zápasy nezvládli.

Stav 1:6 naznačoval,jak se celý zápas bude vyvíjet,ale chtěl jsem zabojovat o pohledný výsledek.

Ve 3.směně ke svým premiérám nastoupili ,nejstarší hráč našeho týmu,Jan Kocáb a Jan Doležal,nejmladší hráč našeho týmu. Za zmínku určitě stojí výkon Honzy Doležala. Ve svém premiérovém zápase v 1.lize porazil jednoho ze špičkových hráčů české stolní-hokejové scény- Bohumila Ferugu 3:1. Jan Kocáb svou premiéru nezvládl, prohrál s Pepou Procházkou 0:3.V této směně remizoval Kaňa 2:2 s Procházkou Ondřejem,Loučka a Šustáček prohráli.

Do 4.směny nastoupil i Vojta Brauner,který taky nezklamal,připsal si své první prvoligové body za remízu 1:1 s Fialou. Doležal nenavázal na předchozí fantastickou výhru,v této směně podlehl Vondálovi těsně 3:4. Hop remizoval s Pepou Procházkou, Kaňa porazil Ošlejška 5:2, Šustáček prohrál s Vyoralem.

Před poslední směnou jsme věděli,že už nemůžeme bodovat,ale chtěli jsme se poprat o co nejhezčí výsledek.  V poslední směně si první výhru připsal i Loučka, 6:2 porazil Ošlejška. Krmíček si připsal své první prvoligové body za remízu 1:1 s Procházkou Ondrou. Vojta Brauner remizoval 1:1 s Vyoralem. Honza Doležal prohrál s Kubou Davidem ,Simon Kaňa prohrál s Bobem Ferugou 1:2.

Celkový výsledek 4:13 (50:69) vypadá docela hrozivě. Hodně zápasů jsme prohráli o pouhou branku. Stav 5:10, nebo 6:12 by vypadal rozhodně líp,ale i tak naše premiéra mezi elitou nedopadla vůbec špatně. Nikdo z hráčů nezklamal. Mile překvapili mladíci Doležal,Brauner a Krmíček ,a pak také posila Skokan,či kapitán Kaňa.

 

Ve 2.zápase jsme měli možnost být rozhodčími v atraktivním zápase Boskovice- Modřice. Očekával se vyrovnaný zápas,ale opak byl pravdou.

Modřice raketovým startem odskočili Boskovicím,a do konce si už náskok pohlídali. Modřice vyhráli 13:7. Týmu nadmíru pomohla posila z S.H.C. Bizoni Uherčice. Pavel Bělohoubek. Za rozhodčí mohu říct,že jsme byli svědky několika atraktivních a někdy až špičkových zápasů.

V posledním zápase kola nás čekal tým Modřic. Po předchozím výsledku jsme věděli,že tohle bude ještě těžší zápas, než ten s Boskovicemi.

První dvě směny měly stejný průběh,jako v utkání s Boskovicemi. Opět jsme po nich prohrávali celkově 1:6. 1.výhru si připsal tentokrát Matěj Krmíček,zvítězil 4:0 nad Bobem Tirpákem,a pak prohrál 1:3 s Jarou Franklem. Cennou plichtu 4:4 s úřadujícím mistrem ČR, Jirkou Nakládalem, si připsal Matouš Loučka, poté prohrál 2:5 s Pavlem Bělohoubkem, Na 1.ligu si pomalu začal zvykat i Laďa Šustáček,sice nejprve podlehl 1:4 Jarovi Franklovi,ale pak remizoval se Škorpíkem 1:1. Hop prohrál s Bělohoubkem 0:3 a remizoval s Víťou Boháčkem 1:1. Psychika začala ovládat kapitána Kaňu.Do tohoto utkání byl Simon příliš motivovaný na toto utkání,a tak stačil jeden moment a z tahouna týmu se rázem stal podprůměrný hráč.  Se Škorpíkem hrál celou dobu remízový zápas 1:1,ale stačil jeden ,,faul hokejkou“ Simona a rázem bylo po zápase. Nemělo cenu se hádat,jelikož protihráč a rozhodčí měli stejný názor. V dalším zápase prohrál s Nakládalem 2:6.

Do 3.směny dostali šanci mladíci Brauner s Doležalem.Brauner podlehl Franklovi 1:2,Doležal 0:5 Škorpíkovi.oba naši hráči bojovali,co jim síly stačili,ale nestačilo to. Loučka remizoval 2:2 s Boháčkem Víťou,Šusťa prohrál 4:8 s Martinem Boháčkem.V dalším zápase kapitána Kani tentokrát s Pavlem Bělohoubkem kalich hořkosti už přetekl. Opět vyrovnaný zápas do sporného okamžiku. Kaňa vystřelil a trefil hráče na penaltě,rozhodčí se omluvil,že střela byla příliš prudká,ale nezdálo se mu údajně,že hráč na penaltě byl zasažen. Kaňa bojoval dál,ale psychika mu odcházela ve 3. třetině se zápas rozhodl v neprospěch Kani 1:3.

Do 4.směny jsme nastupovali s chutí s výsledkem něco udělat . Kaňa se zdravě vyhecoval a v zápase kapitánů dokázal otočit nepříznivý stav 0:2 s Martinem Boháčkem na 4:3. Kanonáda spustil Šusťa,kdy zničil Víťu Boháčka 8:0,myslíme,že je čas na první prvoligovou pokutu pro Šusťu 😀 😛 . Matouš Loučka remizoval s Jarou Franklem 2:2, v tomto zápase nebyl pro změnu Matoušovi uznán regulérní gól. Vojta Brauner podlehl Nakládalovi 2:5. Hop podlehl Škorpíkovi 0:2..

V 5.směně dostal šanci v posledních kolech ve formě hrající,Laďa Šustáček,i teď zvítězil. Porazil Boba Tirpáka 4:1. Pro ostatní hráče to byla nejhorší směna v celém hracím dnu. Kaňovi chybělo štěstí,podlehl V.Boháčkovi 2:5, Loučka prohrál s Martinem Boháčkem  2:12, Honza Doležal prohrál s Nakym 6:13 a Krmíček prohrál s Bělohoubkem 2:8

 

V tomto zápase jsme celou dobu tahali za kratší provaz,ale stav 4:16(59:101) je pro nás až moc krutý a hlavně počet inkasovaných branek ! V tomto zápase jsme poznali i druhou tvář 1.ligy. V tomto zápase nám chybělo štěstíčko. Výkony potěšili Laďa Šustáček,až na poslední zápas Matouš Loučka, i Hop odehrál velice dobře. Mladí hráči vůbec nezklamali ,s jejich bojovností jsme maximálně spokojeni. Svým výkonem zklamal kapitán Kaňa.

S prvoligovou premiérou jsme se velice dobře poprali. Někdy chybělo štěstí,ale o tom je šprtec. Hodně byla poznat absence Šlanciho,který by tým dokázal vyhecovat. Nejvíce svými výkony potěšili mladí hráči a posily. Kaňa s Loučkou mají na víc než zahráli teď, veliká škoda je,že Jan Kocáb opravdu nechce hrát, i ten by nám hodně pomohl,ale on myslí na budoucnost, ve které bychom mohli vše zužitkovat.

V příštím kole nás čekají dva nejlepší týmy: několikanásobní mistři 1.ligy,borci z Dobré Vody a neuvěřitelně silný tým Šprtmejkři Ostrava A-one. Snad nám pomůže i domácí prostředí. Držte palce 🙂